HomeЛюди и блогиRelated VideosMore From: Kult America

Taste Testing Ancient Polish Food - We Are Slavs [Kult America]

2001 ratings | 86266 views
I am glad to announce that we start new mini series We Are Slavs. The first episode will be dedicated to the Ancient polish food and with all the respect to our chef and the people who lived back in ancient times, I have to admit that those dishes were gross. With a few exceptions, of course.. Make sure to check out Michał's page on Instagram: https://www.instagram.com/polishyourcooking/ Visit our Patreon group for more exclusive materials: https://www.patreon.com/KultAmerica ★★★ CONTACT ★★★ Merchandise: https://shop.spreadshirt.pl/KultAmerica Facebook: https://www.facebook.com/RyanSocash Email: [email protected]
Html code for embedding videos on your blog
Text Comments (245)
RichieLarpa (13 days ago)
Lubię pierogi jagodowe.
Alexander Petrohv (20 days ago)
the cook is hot
GROM SWAT (1 month ago)
This is food at it's best, Franch kitchen can pack up an leave, I did eat that soup with special dumpling noodles, and it was so great, I loved it. =D
gdyniak481 (1 month ago)
Coś co słyszałem i się śmiałem. -Do you speak english? -Yes -Name? -Abdul al-Rhasib -Sex? -Three to five times a week -No,no ...I mean male or female? -Yes,male,female.sometimes camel -Holy cow! -Yes,cow,sheep,animals in general. -But isn't it hostile ? -Horse style,doggy,style,any style! -Oh dear! No,no !Deer runs too fast. To dla śmiechu a tak naprawdę to ta CZERNINA podana tutaj to nie czernina a może tylko wariacja na temat czerniny .Pierwsze to nigdy nie odaje się tej zupy z mięsem tylko z suszonymi śliwkami i suszonymi gruszkami i kluseczkami kładzionymi lub lanymi.
GIA A (1 month ago)
All this dishes are old recipes but no matter, I love all of them especially sour soups : żurek, barszcz czerwony, ogórkowa etc. Yummy rosół and ruskie pierogi 😋😋😋
glitch107 (1 month ago)
Are all Americans this squeamish and easily disgusted?
Evona A Grochowski (1 month ago)
"HUNTER S Stew,.... Guys, please,..Do that one next, that one is from the time of the Polish Kings, 14th, Century,... Hello,..!
Evona A Grochowski (1 month ago)
Does your friend, know how to make, "Beef Crepes",...OMG,...! Can I make a Rosu, or what,..!
Evona A Grochowski (1 month ago)
I was born in Warsaw, Poland. How about "Hunter s Stew",.. I ve never drank blood,.. in soup,..! Not, ever,..!
Sebo Pw (2 months ago)
yami.. yami...))))))))))))))
Angelina Durzyńska (2 months ago)
Super,ale kolory, światło albo nie wiem co, bardzo zmęczyły moje oczy.
Tycini1 (3 months ago)
Teraz mam na to ochotę
Rekwiz TV (4 months ago)
Rolada ze Śląska IS BRILIANT! You have to try this Ryan, really
Tohru Psycho (4 months ago)
Slavic Food = Dog Food not safe eater to human
musiclover (5 months ago)
All of these dishes look repulsive! My wife is Polish and sometimes prepares Polish dishes but never revolting crap like shown here!
MrGolombo (6 months ago)
Moja babcia robi wyśmienitą czerninę. Uwielbiam ją.
KAPITAN IKS (7 months ago)
nie jadłeś najlepszej potrawy na świecie (you have not eaten the best dish in the world) "barszcz z uszkami" Jeśli chcesz moja mama przygotuje je specjalnie dla Ciebie :)
Małgorzata Jaworowska (8 months ago)
hi, you should try to eat KASZANKA - it's sausage with buckwheat and pig blood, or CZERNINA - it's a soup with duck blood :) CZERNINA its realy hard to find but I think it is worth to try :)
ColleCter Euronymous (8 months ago)
Zrazy <3 moje ulubione !
justi2511 (8 months ago)
Nie lubię czarniny :P.
salus91 (9 months ago)
chujowa bo jabłuszka brakuje w czernin-ce brakuje lubiszku nie lubczyku którego odrobineczka nie zaszkodzi i majeranku
ong valcot (9 months ago)
Gross, is the only adjective you know?  Man, you need to do some reading and enrich your vocabulary.  You do not want to sound like just high school educated American teenager whole your life, don't you?
Patrick W (9 months ago)
I love how you are proud of your heritage but still realized you can't always go back to the "good old days"! I'm proud of my Polish ancestry and my Nonna's pierogis but I couldn't handle the duck blood soup either.
Maciej Zbrowski (9 months ago)
Czernina in Poland ist made in two ways SWEET with dry fruits or "Dry" sour more like stok of course both with duck blood
Maciej NieUmiemNic (9 months ago)
To najlepsza zupa na świecie WTF mniam mniam
Paula Szczepanski (9 months ago)
The chef is extra cute! Tell him I'm a single polish woman LOL
Camouflage Artist (9 months ago)
Rosół is not chicken soup. I’d like to taste those dishes. I don’t think Blood Duck soup is that bad. Ryan grew up on American junk food so he doesn’t like other taste. Besides, it looks like Ryan was prejudiced to this food. Which means - never tell your guest what is in it. Let him taste it first.
Joe Biernacki (10 months ago)
You are no Slavic Warrior. You are too particular.
Tomasz Beranczykowski (10 months ago)
dobry pomysł, bardzo spoko
Adam Pytaszynski (11 months ago)
Czernina bleee,jak mozna pic krew?
Drawings and Fine Art (11 months ago)
8:19 I remember you could buy these in American supermarkets. They're sold in plastic wrapped packages on a styrofoam tray, like chicken and other meats are sold in the meat section, and they're really cheap. In America you call these gizzards and I think you can still get them. Look in the meat section in your supermarket.
Miss Cameroon (11 months ago)
Sorry,but "charneena"requires either potatoes ,potato noodles
1sweetsue (11 months ago)
We had czernina on Christmas when I was a kid. It was nothing like what I saw here. It was delicious.
roofmonkey1 (11 months ago)
the poles have kept their culture
Oscar Pyda (11 months ago)
Eating meat is evil
anna jones (11 months ago)
Chef Michal ummmm...I'll eat everything he prepares
Pablo Larmo (1 year ago)
Czernina mojej babci rządzi. Najlepiej robią ją w Wielkopolsce!
Columbo Bumbo (1 year ago)
5:16 "This has no resemblance of polish food as I know it". That's because he's giving you dishes from nobleman's table. The polish cuisine we know today (pierogi, gołąbki, barszcz, żurek, etc) comes from peasant cuisine. XVII-century nobleman's cuisine is pretty much dead today.
Camouflage Artist (9 months ago)
exactly.
Columbo Bumbo (1 year ago)
1:23 Vinegar is added to czernina to prevent blood from congealing before cooking. No czernina without vinegar taste.
Piotr Korzeniewski (1 year ago)
Ja jadałem czerninę w dzieciństwie, kiedy jeździłem na wieś do babci. Kiedyś czernina była tak samo popularna jak rosół. To był świąteczny, czyli niedzielny obiad. Jednej niedzieli jadło się rosół i kurczaka, a za tydzień czerninę i kaczkę. Ale to było w czasach, kiedy w niedzielę ludzie ubierali się w garnitury i kostiumy, szli do kościoła, potem siadali do wspólnego obiadu, a potem wspólnie szli na spacer lub w odwiedziny do sąsiadów, gdzie czekał pyszny podwieczorek. Dzieci piły kompot i bawiły się w ogrodzie, a dorośli wypijali po kieliszku lub po dwa nalewki. I taka niedziela była naprawdę przepięknym dniem :) To wcale nie było aż tak dawno, bo jestem rocznik 1969, a spędziłem takich wspaniałych niedziel całe mnóstwo. Niestety dziś wszyscy jadą w niedzielę do supermarketu i w ogóle nie celebrują tego dnia. A potem nie będą mieć czego wspominać :(
ElectroClubHQ (1 year ago)
Kurwa jak to obrzydliwie wygląda
M Graf (1 year ago)
U mnie w domu przynajmniej raz na tydzień była czernina. Ale sam nigdy nie jadłem, miałem osobny rosołek.;]
jakub pawlowski (11 months ago)
Mi się cofało jak czułem zapach gotowanej krwi, ciekawe czy teraz by mi zasmakowało
Overwatch (1 year ago)
Nazwali zakładek watroba
Mo Bo (1 year ago)
No to byś gościu siadł przy pierogach z płuckami mojej mamy. Nie wiem, czy byś nawet spróbował, a są pyszne. Tak samo czernina - pycha! Kurze serca, wątróbki i żołądki, to normalna sprawa i pyszne są, jak zrobione z cebulką, boczkiem i niekiedy z grzybami albo rosołem albo pomidorami. Dlaczego nie było szpiku?! Dlaczego nie było galarety z ryby, nóżek w galarecie, albo szarym sosie? Gdzie się podziały potrawy z dziczyzny?! Gdzie słynne kiełbasy z kiełbi? To są wszystko potrawy sięgające XVI wieku. Już nie mówiąc o makówkach, grochu z kapustą, kutii ze zbożem, plackach owsianych, podpłomykach z miodem, sztuce mięs, gołębiach pieczonych, łabędziach duszonych, dziczyźnie pieczonej w całości, albo rozbieranej na części i duszonej, kopconej, gotowanej, smażonej, pieczonej, suszonej, solonej - to wszystko potrawy z wczesnego średniowiecza, XI, XII wiek. A jak się cofnąć jeszcze dawniej, to jemy to co przedhistoryczni Słowianie czyli przede wszystkim groch i kasze różnego rodzaju, pasternak, lebiodę, orkisz, mięsa i ryby, ptaki a z dań: kaszę ze skwarkami, pasternak - czy na słodko z miodem, czy wytrawnie z grochem, boczek wędzony, mięso suszone, ryby wędzone, suszone, solone, gotowane, raki gotowane i smażone, duszone na maśle, mięso macerowane w kwaśnym mleku i duszone w sosie własnym.... Przepisów jest dużo, szkoda, że to co było pokazane, to ani starożytne, ani też nie gotowane tak jak się utrwaliły przepisy, poprawiane przez wieki (nikt teraz czerniny z taką ilością octu, przypraw oraz miodu nie gotuje, bo nie trzeba mocnymi smakami i zapachami maskować nieświeżego mięsa - mamy w końcu lodówki, prawda?). Próba podjęta - za to plus, że powiedzmy średnio udana - za to daję minus. Ciekawi mnie, czy gospodarz programu spróbuje czegoś naprawdę starożytnego....
Leszczynka (1 year ago)
i want recipes for all of these!
Shaaad0w (1 year ago)
nie wiem dlaczego ale jak słysze czernina to już mnie trzęsie ;v
marcin pyttel (1 year ago)
Bla bla bla
jaron1 kimon (1 year ago)
have u any taste? damn
Nat K (1 year ago)
Damn that chef is cute!
Algimantas Vaineikis (1 year ago)
The host has a charm of a corpse. No emotions like fucking robot.
skandal1966 (1 year ago)
właśnie, skandal! prowadzący w ogóle się nie giba i nie szczerzy
Mati bikaj (1 year ago)
?co ty człowieku mu podajesz?a gdzie gałąbki,bigos,grochówka,karp w galarecie itp. A pózniej mają obco krajowcy mylne zdanie na temat naszej tradycyjnej i co dziennej kuchni.
Lena S. (1 year ago)
deklu t o mialy byc staroploskie dania anie typowe polskie -limonata ze szczupaka zanikla to samo czernina juz nie ma jej w kazdym domu
descartes 1973 (1 year ago)
Proszę mi nie obrażać czerniny!
cathmarieantoinette (1 year ago)
7:14 bigosek face XD
Rafał Karczewski (1 year ago)
a gdzie kapłon ?
roger preston (1 year ago)
But czarnina is delicious!
Sopel429 (1 year ago)
4:10 Jaki kurwa sandacz, królem jest szczupak jak lew jest król dżungli.
Na Gwałt Mafia (1 year ago)
KREWETKI?
Edvardius (1 year ago)
3:07 xD
MJTV (1 year ago)
PIEROGIiii RULEEEZZZ!
Leon Duminiak (1 year ago)
I've had some of these dishes and, like Michał, enjoyed them. Pierogi weren't originally Polish but rather Russian. The Poles perfected them. I have a very old family recipe for kiełbasa that doesn't use any garlic. I don't know how old it is exactly, but family lore places it as predating the first Mongol invasions of Poland. Old food is fun!
Radogost Niebieski (1 year ago)
Leon Duminiak Actually pierogi came from China.
Baqusia (1 year ago)
Krewetki jako antyczna polska potrawa ;D
sirhana (1 year ago)
to nawet nie lezalo kolo slowianskich potraf, w XVII wieku to juz nie byla kuchnia typowo slowianska. Ale czernine i dzis sie robi i podaje w restauracjach. Wydaje mi sie, ze kucharz po prostu marny jezeli to mu nie smakowalo. A to co nam dzis w polskiej kuchni smakuje to nalecialosci XIX wieczne z Niemiec, Austrii, Czech, Wegier i Rosji. Wzialbys Pana Tadeusza i przyrzadzil potrawy stamtad :)
Zbigniew Szymański (1 year ago)
Kuchnia polska to słodko-kwaśne smaki i "naleciałości" z kuchni francuskiej i włoskiej ale także tureckiej i oczywiście rodzimej jak kasze czy z 1000 rodzajów nalewek. W kuchni polskiej takie rzeczy jak limonka, cynamon, kardamon, kapary, oliwki były rzeczą normalną, oczywiście w kuchni szlacheckiej, dworskiej. Kuchnia polska słynęła z ryb - co obecnie jest mocno zapomniane. Europa to w sumie mały kontynent i kuchnie narodowe się przenikają. Kuchnia typowo słowiańska to trzeba by sięgnąć do wykopalisk archeologicznych i można coś znaleźć np. niedawno odnaleziono zupę sprzed 1000 lat jako ofiarę zakładzinową domu. Zupa roślinna z pospolitych roślin polnych. Kuchnia polska jest jeszcze nie odkryta. Komuna wykończyła całą tradycję i wszystko spodliła, ale na szczęście powoli się to odbudowuje. Pizze na każdym rogu i kebaby, czyli śmieciowe żarcie wcale w tym ni pomagają. Bardzo dużo dla odnowienia tej kuchni robi Karol Okrasa.
Szymon Szrot (1 year ago)
No tak, bo akcja w Panu Tadeuszu toczy się w okolicach X wieku i tam nie ma naleciałości. A tak przy okazji, jakie są typowo słowiańskie potrawy?
OdiProfanumVulgus (1 year ago)
potraf xD
cathmarieantoinette (1 year ago)
Amerykanom nie smakują nawet 'dzisiejsze' wersje słowiańskich potraw w wydaniu najlepszych kucharzy, taki np. bigos dla nich to jak sfermentowana ośmiornica dla nas :)
animeanibe (1 year ago)
Loved the video, looking forward to next installments.
Fun Kai (1 year ago)
American taste buds, Czarnina comes from Wielka Polska and Kujawy regions, my grandmother used to make it often I love it. Go back to your German style meat in between two slices of bread (burger)
KitaqBoom (1 year ago)
Jak zobaczyłam te zrazy.... ktore nie wyglądają jak krewetki... chuj wie czym
GL0RYaD347H (1 year ago)
What no pelmeni? You cant make a video about Poland without pelmeni...
bery (1 year ago)
You friend should cook also today's versions of those dishes to comapare.
Mal (1 year ago)
Pierogi the best 😂
Adam Drzewucki (1 year ago)
Zupa z krwi = czarnina / czernina na kujawach to ultra przysmak ;) nawet dzisiaj każdy lubi i je często
exeuroweenie (1 year ago)
There's a Polish restaurant near me in Florida.It's hugely popular,a landmark that's outlasted many franchises.I never thought I'd fall in love with Czarnina/duck soup and Mazurek.
Camouflage Artist (9 months ago)
Post the address.
Pawp Mruziunia (1 year ago)
Ryan i think Kult amerika change to gastronomic channel....
z Wietnamu (1 year ago)
no prosze a ja zawsze myslalem ze czernina to z krwi swini
MrBysiorek (1 year ago)
Krewetki w staropolskiej kuchni ? hahaha gratuluje :D
lol (1 year ago)
MrBysiorek krewetki wystepowaly wtedy w Polsce, w Baltyku
Ultoris (1 year ago)
"To są kurewsko dobre pierogi" :D
Profile (1 year ago)
For the americans: theres nothing wrong with polish food, just this cook is too sophisticated and what we see in this video is a strange mix of polish and french couisine
Profile (1 year ago)
zrazy z krewetkami, tradycyjne i polskie xD
Dariusz B. (1 year ago)
You hated most of these dishes. Your DNA tests could be faked, LOL.
KamilMB (1 year ago)
Ryan! I have a question for the next Q&A. Unless You have already answeared it in previous Q&A (in such a case please give me the answer which) please explain, why US Citizens refer to them selfs as "Americans", and to their country as "America"? There are two American continents and in the north we also have the Mexicans, and the Canadians, who refer to them selfs as "Mexicans" and "Canadians", not "Americans". So why do US Citizens call them selfs like that instead of saying just "I am from US, I am (for ex.) Californian"? All the best for You. I like You films.
Rado Sław (1 year ago)
To miały być słowiańskie potrawy a nie jakieś dania z królewskiego stołu.Nikt normalny nie jadł w średniowieczu cytryny.
Konrad Henrykowicz (1 year ago)
Video is notoriously shaky and wobbling all the time, zooms back and forth erratically like if guy with camera suffer parkinson disease. If you cant afford a healthy one, why don't you stabilize camera with some gear? Use tripod. Or gimbal. They are quite cheap nowadays. You may rent one if you can't afford buying.
Qwe Qaz (1 year ago)
Jadlam kiedys czernine za dzieciaka i troche pozniej, jest w niej krew kaczki, a w kaszance jest krew świni co jest straszne, smakowo bardzo dobre, ale przestalam to jesc, po prostu nie jem już krwi.
Qwe Qaz (1 year ago)
Kiedy ten gościu wreszcie sie nauczy polskiego
Pablito (1 year ago)
Qwe Qaz umie
Remer888PL LIVE (1 year ago)
Tak krewetki są bardzo Polskie....
B. Malinowski (1 year ago)
Na bezraczu, chciałeś powiedzieć. :)
ewica (1 year ago)
Don't worry, many ppl from Poland doesn't like czarnina :)
BH (1 year ago)
Czarna polewka rodem z "Pana Tadeusza"!
Zdzisław Kaligula (1 year ago)
Czernina to jest coś więcej niż zupa. To wykwintne danie, z którego Polska i Polacy powinni być dumni. Jak komuś nie smakuje to niech idzie na frytki.
Saturnin 78 (4 months ago)
wyluzuj rysiek
yaajf comments (11 months ago)
No a z czego polewka, jak nie z zepsutego mleka? Smacznego ;-)
Aleksandra (11 months ago)
No, a z czego, jak nie z kaczej krwi, jest czarnina? Wykwintna ona taka jak i czysty rosół
yaajf comments (1 year ago)
Po polsku się nazywa "czernina", albo "czarnina", albo "czarna polewka", a oni po angielsku nazwali ją "duck blood soup"! I Ty się dziwisz, że mu nie smakowało? Następnym razem mu dadzą normalną polewkę i powiedzą, że to jest "spoiled milk soup". Ciekawe czy komuś zasmakuje zupa z zepsutego mleka. Za to jak komuś z zagranicy dają bigos, to zapominają, że oni tam mogą nie znać kiszonej kapusty i zamiast powiedzieć z czego i jak się go robi, to wszystkim dają "bigos - najlepsze polskie danie", a oni po jednym kęsie jadą do Rygi, bo zjedli coś, w ich mniemaniu, nieświeżego.
Mateusz Kroczak (1 year ago)
Jest możliwość bycia debilem to z niej korzystasz. Rozumiem. Hipokryzja na bardzo wysokim poziomie. Będziesz mówił innym co mają jeść, ale jak ktoś Ci zwróci uwagę to wielce oburzony.
emilka bayuvsayuv (1 year ago)
Pierwsza zupa kochani maturzyści to czarna polewka, pamiętajcie że Jacek Soplica jej nie dostał 😂
kacjan (1 year ago)
Czernina jest pyszna. JAdłem czerninę z kluseczkami z mąki żytniej . Dodatkowo w talerzu znalazły sie żołądki pociachane kurze. Słodko kwaskowa zupa z nutami owocowymi i odrobinę metalicznym posmakiem. Pyszności! Jeśli chcecie dowiedzieć sie jak w przyblizeniu smakuje czernina, to zróbcie kurzą wątróbkę z cebulą w wiśniach.
Saeed Alshehri (1 year ago)
This confirms to me that Europe was shitty lol
mymindshelter (1 year ago)
Krewetki w polskiej średniowiecznej kuchni.
artur2012gmailcom (1 year ago)
to sie facet rozczaruje jak przyjedzie do PL i nigdzie niczego takiego nie zje :)))
callie DiBenedetto (1 year ago)
This is interesting and very educational
Inka WSmith (1 year ago)
Nooo How could You ??!!!! On the duck's skin has still ugly feathers leftovers !!You spoiled czernina .
Tomasz Sarzyński (1 year ago)
Naprawdę mieliśmy cytryny w XVII w.? Nie wiedziałem. Pewnie z Turcji do nas przyszły. I had no idea we had lemons back in 1600s. My guess is they came from Turkey.
Paulina Gładysz (1 year ago)
change these colours! All dishes look disgusting when you use such filter on the video!
Walk Jonny (1 year ago)
dokładnie... filtr kolorów zniechęca do jedzenia
How4Basic (1 year ago)
imbir w Polsce w dawnych latach, a to ciekawe...ten gościu jest bardziej kłamliwy niż tusk na trybunach sejmowych. Bigosek? Bigosek kapłoni - "Kapłona upiecz, mięsiste drobno pokraj, a kościste tak włóż z członkami, cebule drobno, pietruszki, rosołu wlej, masła płokanego, pieprzu, kwiatu. Przywarz, a daj ciepło. Jeżeli chcesz możesz cytrynę wycisnąć albo octu dobrego winnego wlać, albo agrestu włożyć." Coś tu gościu pierdoli! No i do pierogi dodali east zamiast yeast(jist). Nie ma co się dziwić, skoro wschodu dodali i ukrainy.
egoistaX (1 year ago)
What a moron. Czernina is the best soup ever invented. Maybe cook made it wrongly.
jakub pawlowski (11 months ago)
He made it on a pre-refrigerator era recipe, to much vinegar and spice to hide the taste of spoiled meat, that's why it was so horrible.
Rafał Kamiński (1 year ago)
Oh, you seemed to start talking Polish after a little spoon of czernina :)
Vlad Fishermann (1 year ago)
No i wlasnie, wszystko zależy od tego jak jest ugotowana potrawa (teraz pisze o czerninie). Czernina tak jak pierogi może być zrobiona na na wiele sposobów, nie każdy musi być smaczny itd. U nas babcia (a później mama) robiła czerninę najczęściej z szarymi kluskami ziemniaczanymi ale tez czasem ze makaronem. Z tego co pamietam to robiła bardziej na słodko, tzn dodawała octu ale słodycz z cukru bardziej dominowała. Chciałbym wiedzieć jak smakowała czernina tu na rym filmiku. Owłosiona kaczka tez na mnie dobrego wrażenia nie zrobiła Haha :D
Katie london (1 year ago)
I love that soup based on duck's blood. You got the taste of rejection on marriage proposal
Verky Jeonsel (8 months ago)
my grandma, who make this soup sometimes, gave it to my dad when he came to say that he's going to marry my mum :P but he did it anyway haha ;D
St. Elmo (10 months ago)
Katie london lol

Would you like to comment?

Join YouTube for a free account, or sign in if you are already a member.